ОТЛИЧИХА УЧЕНИЦИ ОТ ОБЛАСТ ДОБРИЧ ЗА ВИСОКИ ПОСТИЖЕНИЯ ПРЕЗ УЧЕБНАТА ГОДИНА
В Огледална зала „Нели Божкова“ в Добрич се проведе тържествена церемония по награждаване на ученици с отлични постижения през учебната 2025/2026 година. Събитието беше организирано от Съюза на математиците в България – секция Добрич. Отличени бяха ученици от област Добрич, постигнали високи резултати в олимпиади, състезания и конкурси през учебната година. Наградите бяха връчени от председателя на СМБ – секция Добрич Мария Кирилова, със съдействието на Станислава Георгиева. Тържествената церемония беше съпроводена с музикални изпълнения на Светлозар Стоилов от ОУ „Христо Ботев“ и Ванеса Кънчева от СУ „Св. Климент Охридски“. Организаторите изразиха благодарност към учениците, учителите, родителите и училищните ръководства за подкрепата, труда и вдъхновението, с които допринасят за развитието на младите таланти. На всички наградени ученици бяха отправени пожелания за здраве, вдъхновение и още бъдещи успехи.
