ХРИСТО МАНОЛОВ СПЕЧЕЛИ „ВАЛЕРИЙ ВЕЛИКОВ“ 2018 С НОВ РЕКОРД НА ТРАСЕТО

Шуменецът Христо Манолов с Митсубиши Лансер ЕВО 9 спечели “Мемориал Валерий Великов” 2018 и дублира титлата си от миналата година. Манолов постави нов рекорд на трасето от 01:45.40 минута. Досега най-бързо преминанаване бе на Николай Златков  от 2015 г. - 01:45:89. Досегашният рекорд първо бе сменен от Юлиян Телийски с Митсубиши Лансер ЕВО 9, който в първия манш записа 01:45.50. Веднага след него стартира Манолов и подобри времето му.
 Юлиян Телийски е втори в генералното класиране на Мемориала. Трети е Мартин Сурилов с Митсубиши Лансер ЕВО 9 .
 Освен купата за първото място в генералното класиране Манолов взе още две награди - първо място в клас HC1 и отборната купа за Боила авто мотор спорт.
 Георги Василев с Митсубиши Лансер ЕВО 9, който е четвърти в генералното класиране, стана първи в клас HC2. В клас HC3 победител е Димитър Кондев с Опел Астра. Втори тук остана шуменецът Добрин Борисов с Рено Клио. Александър Димитров - Пъчката със Ситроен Саксо е първи в HC4, а побе-дител в HC5 е Павел Шенков с Ваз 2105.