„ШУМЕН“ СПЕЧЕЛИ ПЪРВИЯ МАЧ ОТ БАРАЖИТЕ В А БАСКЕТБОЛНАТА ГРУПА

Отборът на “Шумен” спечели първия мач от баражите за място в първата шестица на А група срещу “Академик” София с 85:68.
 В препълнената с публика зала “Младост” шуменци изоставаха в резултата само в първите минути на срещата. След като изравниха за 11:11 поеха водачеството, което задържаха през цялата среща.
 Домакините изиграха много силна втора четвърт и на почивката се оттеглиха с 14 точки преднина - 47:33. Второто полувреме бе по-равностойно, но “Шумен” успя да задържи преднината си и да спечели двубоя.
 В изиграният мач за “Шумен” най-резултатен бе Антон Диков с 21 точки. Андрей Иванов отбеляза 18 точки и записа 16 борби. Янко Янков завърши 13 точки, 10  борби и 10 асистенции, Кирил Кирилов вкара 11 точки, а Виктор Серафимов отбеляза 10 точки.
 За “Академик” София най-резултатен бе Цветомир Чернокожев с 15 точки и 9 борби. Костадин Лазаров вкара 13 точки, а Красимир Димитров - 11.
 Втората среща между двата тима ще се играе на 14 януари в Правец.