10-ГОДИШНАТА ИВЕЛИНА ХРИСТОВА ОТ ДОБРИЧ СТАНА ШАМПИОНКА ПО ШАХМАТ В ЧЕХИЯ

10-годишната Ивелина Христова от училище “Хр. Ботев” спечели шахматен трофей на първенство по класически шахмат, което се проведе в планинския чешки курорт Коути над Десноу. В турнира участваха представители на страните - членки на ЕС.
 В престижната проява участваха пет изявени български деца. Първо място спечели Валентин Митев от София във възрастовата група за момчета до 14 години. Негови треньори са били м.с. Христинка Илиева и трима гросмайстори Владимир Димитров, Красимир Русев и Борис Чаталбашев.
 Призово трето място постигна държавната шампионка Петя Караиванова от гр. Асеновград при момичетата до 12 години с треньор Боряна Строкова.
 Най-голямата изненада за мнозина поднесе състезателката на Шахматен клуб “Енергия 21” - Добрич, Ивелина Христова, която също категорично завоюва титлата. Тя стана шампионка при 10-годишните момичета.
 Въпреки силната конкуренция добричкият талант постигна три победи, пет ремита и само една загуба.
 Съгласно регламента на проявата, за шампионската си титла Ивелина Христова заслужи   и званието “кандидат майстор” при жените. Званието й предстои да се потвърди в близко време и от световната шахматна централа ФИДЕ.